Pożyczka online dla kogo? Jak wziąć?

W dobie internetu dostępność wszelkiego rodzaju kredytów, pożyczek i innych usług finansowych została ułatwiona na tyle, że możemy sobie pozwolić na zaciąganie nowych zobowiązań nie wychodząc z domu, często w przeciągu kilkunastu minut. Na co jednak uważać i jak nie wpaść w pętle zadłużenia? Co zrobić, gdy mamy długi?

Spis treści:

Pożyczka online co, gdzie, jak?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę słowa pożyczka pojawi nam się tysiące stron z ofertami kredytowymi. Będą to zarówno porównywarki jak i bezpośrednie strony firm pożyczkowych, banków czy też skoków. Możemy przebierać dowoli i wybrać najlepszą dla nas możliwość, a biorąc pożyczkę online po raz pierwszy często otrzymamy ją z RRSO 0%, co oznacza, że nie będziemy musieli ponosić żadnych kosztów z nią związanych. Pożyczamy 2000 zł, oddajemy również 2000 zł. Poniżej prezentujemy listę kilku firm pożyczkowych, które oferują własnie taki kredyt dla nowych klientów.

NazwaKwotaRRSOPierwsza Pożyczka DarmowaCzas na spłatęSprawdzenie BikWeź pożyczkę
100zł – 3000złOd 0%Tak30dniNieZłóż wniosek online
600zł – 2200złOd 0%Tak14dni – 35dniNieZłóż wniosek online
100zł – 10000złOd 0%Tak61dni – 90dniNieZłóż wniosek online
1000zł – 3500złOd 0%Tak40dniNieZłóż wniosek online
100zł – 6000złOd 0%Tak30dni – 60dniNieZłóż wniosek online
400zł – 15000złOd 0%Tak30dni – 65dniNieZłóż wniosek online
400zł – 15000złOd 0%Tak30dni – 65dniNieZłóż wniosek online

Na co uważać podczas brania pożyczki online?

Na to pytanie odpowiedzi szukają na pewno klienci, którzy swoją styczność z zaciąganiem kredytów przez internet będą mieli po raz pierwszy. Przede wszystkim warto sprawdzić firmę, która udziela nam kredytu. To ważne, by firma była pewna, tak jak te wymienione przez nas wyżej. Z taką firmą nie będzie problemów, gdy weźmiemy pożyczkę i dzięki temu, że ma ona potężne grono klientów możemy być spokojni.

Druga bardzo ważna rzecz, to uwaga na porównywarki kredytowe. Taka porównywarka potrafi wysłać bardzo dużo zapytań do BIK, co spowoduje, że nas scoring, czyli punktacja diametralnie spadnie, więcej o tym możecie przeczytać tutaj

Kto może dostać pożyczkę online?

W zdecydowanej większości kredyt online może dostać osoba, która ukończyła 18 rok życia. W przypadku tzw. chwilówek często własnie to wystarczy. W przypadku banków osoba taka musi mieć jeszcze dodatkowo dobrą zdolność kredytową, oraz stałe źródło dochodu, które może udokumentować.

Oczywiście mając 18 lat nasza zdolność kredytowa nie jest jakaś wybitna, chociażby dlatego, że nie zaciągaliśmy jeszcze nigdy żadnego kredytu, ale mimo to warto próbować otrzymać kredyt w banku, jest on dużo tańszy niż chwilówka, oraz można go ubezpieczyć w razie niespodziewanej sytuacji życiowej.

Ile trwa czekanie na decyzję kredytową?

Aktualnie czas oczekiwania na decyzję kredytową to raptem kilka, może kilkanaście minut. Naszą zdolność kredytową, po wypełnieniu wniosków sprawdza system, a nie poszczególny pracownik (w przypadku małych kredytów), a więc idzie to bardzo sprawnie. Sprawdzenie zdolności kredytowej i decyzja instytucji finansowej nie trwa więc długo. Po otrzymaniu decyzji kredytowej pieniądze na naszym koncie znajdą się prawdopodobnie w ciągu kolejnych kilku minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *