Co to jest RRSO? Lista sklepów z RRSO 0%

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to najważniejsze, co powinno nas interesować przy wyborze kredytu. To od niej zależy koszt kredytu jaki poniesiemy ze wszystkimi kosztami ukrytymi, prowizjami, oraz oprocentowaniem. Jest to wskaźnik na podstawie którego w kilka chwil możemy wybrać najatrakcyjniejszą ofertę kredytu.

Spis treści:

Co to jest RRSO?

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania to nic innego jak koszt kredytu uwzględniający wszystkie zmienne. Mamy w nim zawarte oprocentowanie, opłaty, prowizje, ubezpieczenie. RRSO jest różne dla każdego klienta, ponieważ na jego wysokość mają wpływ zarówno oferta kredytowa, dopasowana na podstawie historii danego klienta, jak również okres spłaty, oraz dodatkowe usługi takie jak np. ubezpieczenie kredytu.

RRSO równe 0%, czy istnieje?

RRSO na poziomie 0% oznaczałoby, że pożyczając daną kwotę od banku, oddajemy dokładnie tyle samo. Zdarzają się takie oferty, chociażby na jednym z popularnych u nas portali aukcyjnych. Jest to co prawda rzadkie zjawisko, bo przecież bank chce zarobić na nas. W przypadku kredytów konsumpcyjnych, czy hipotek nie ma mowy o zerowym RRSO. A więc tutaj nie unikniemy kosztów związanych z kredytem, natomiast takie własnie, zerowe RRSO możemy spotkać podczas kupowania przedmiotów o niskiej wartości. Warto pamiętać, że podczas kolejnych kroków może nam zostać zaproponowane np. ubezpieczenie kredytu, a więc koszt samego kredytu automatycznie się zwiększa, a RRSO przestaje obowiązywać. Często jest tak, że oprocentowanie 0% dotyczy tylko i wyłącznie danego okresu spłaty, np. 24 miesięcy, a w przypadku opóźnień w spłacie wynoszących chociażby jeden dzień bank nalicza nam odsetki, a to również powoduje, że RRSO jest wyższe niż 0%.

Czy niższe RRSO to niższy koszt kredytu?

W teorii tak, ale należy mieć na uwadze bardzo ważny czynnik. Mianowicie niższe RRSO przy kredycie o takim samym okresie spłaty spowoduje, że koszt kredytu będzie niższy. Jeśli natomiast porównamy ze sobą dwa kredyty, ale z rożnymi okresami spłaty może się okazać, że niższe RRSO, ale dłuższy okres będzie nas kosztował więcej. Warto brać to pod uwagę.

Gdzie znajdę RRSO 0%? Lista sklepów

Lista sklepów, w których można korzystać z RRSO 0% jest dość długa, my przedstawimy Wam kilka propozycji:

Avans.pl – RTV, AGD, elektronika a nawet przedmioty do domu i ogrodu.

Abra meble – sklep meblowy

Bron.pl – sklep z bronią i artykułami militarnymi

Deichmann.com – sklep z butami online

Uwaga! Podczas podpisywania umowy kredytowej zweryfikuj, czy RRSO 0% nadal obowiązuje, nasze informacje mogą ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *