Raport w BIK, co zawiera, jak pobrać? Szczegółowy opis

O tym w jaki sposób raport BIK wpływa na naszą zdolność kredytową, mogliście przeczytać w tym artykule. Dziś zajmiemy się dokładną analizą raportu i jego treści. Wiemy już, że to on w dużej mierze wpływa na naszą zdolnośc , a spora część instytucji weryfikuje naszą historię kredytową właśnie dzięki niemu.

Aby pobrać raport należy założyć konto na stronie internetowej BIK. Link tutaj.

Po założeniu konta, oraz weryfikacji możemy przejść do pobrania i analizy naszego raportu.

Raport BIK

Na samym początku dostajemy informację o nas, nasze dane, oraz ikonę, w tym przypadku czerwoną z informacja o opóźnieniu w płatnościach. W przypadku, gdy wszystkie nasze zobowiązania płacimy na czas, ikona ma kolor zielony.

Ocena punktowa

Ocena punktowa BIK to nic innego, jak bardzo mocna skrócona ocena całego naszego raportu w skali od 0 do 100 punktów. Oczywiście im więcej punktów, tym lepiej. Wpływ na ocenę mają wszystkie czynniki w raporcie, więcej o ocenie dowiesz się tutaj (link jak wpłynąć na ocenę, co to itd. do uzupełnienia) Dodatkowo obok mamy informację o tym co, oraz w jaki sposób wpłynęło na naszą ocenę. Informacje uzyskujemy na temat terminowości spłat kredytów, intensywności z jaką korzystamy z usług finansowych, jak często wnioskujemy o nowy kredyt, czy karte kredytową oraz jak długi mamy staż kredytowy.

Zobowiązania kredytowe w trakcie spłaty

Kolejna zakłada, czyli zobowiązania kredytowe w trakcie spłaty to spis wszystkich kredytów, oraz innych zobowiązań, które mamy do spłaty. Znajdziemy tu podstawowe informacje na temat tych usług, oraz łączną ich kwotę do spłaty. Dodatkowo są one posegregowane w wygodne kategorie, oraz zawierają informacje w postaci prostej ikony o terminowości aktualnej raty, oraz wszystkich poprzednich.

Zamknięte zobowiązania kredytowe w BIK

Gdy spłacimy nasz kredyt, informacja o tym ląduje również w raporcie. Własnie ta zakładka pozwala nam na sprawdzenie, które z naszych kredytów są już spłacone, kiedy zostały spłacone, oraz jak historycznie wyglądała nasza terminowość płatności. Przy czym zielona ikonka to brak opóźnień, pomarańczowa to opóźnienie do 30 dni, a czerwone to opóźnienie powyżej 30 dni. Informacje w tej zakładce przetrzymywane są w większości przypadków przez okres 5 lat, a wpisy z czerwoną ikoną z dużym prawdopodobieństwem wpływają negatywnie na naszą ocenę punktową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *