BIK – co to jest i jak wpływa na naszą zdolność kredytową?

BIK – biuro informacji kredytowej to instytucja, która zbiera, przechowuje, oraz udostępnia dla banków i instytucji pozabankowych informacje na temat naszych zobowiązań kredytowych.

To na podstawie raportu ze strony BIKu bank, lub inna instytucja pozabankowa decyduje o przyznaniu, lub nie kredytu konsumpcyjnego, hipotecznego i innych usług finansowych.

Sami również możemy pobrać taki raport i zweryfikować naszą zdolność kredytową. Można to zrobić tutaj

Tak w skrócie można opisać czym jest BIK, ale należy wiedzieć jeszcze kilka rzeczy.

Pozostałe usługi w BIK

Bik zawiera również kilka innych bardzo przydatnych dla nas usług, są to min.:

Analizator kredytowy – miejsce, w którym możemy w łatwy sposób sprawdzić, czy na podstawie aktualnego raportu BIK otrzymamy kredyt. Tutaj mamy do wyboru zarówno kredyt konsumpcyjny jak i hipoteczny. Analizator sam przelicza wszystkie dane z raportu i wyświetla nam wstępną informację. Dodatkowo udostępni nam garść wskazówek w jaki sposób poprawić naszą zdolność kredytową, aby zwiększyć szanse na kredyt. Oprócz tego analizator poinformuje nas, jeśli korzystając z tego produktu finansowego narazimy się na zbyt duże obciążenie kredytowe i być może wystąpi u nas nadmierne zadłużenie.

Alerty BIK – usługa bardzo przydatna w dzisiejszych czasach, kiedy wyłudzenia kredytów zdarzają się dużo częściej, niż mogłoby się nam wydawać. Dzięki tej funkcji BIK poinformuje nas smsem, oraz mailem za każdym razem, gdy jakakolwiek instytucja poprosi o nasze dane, lub doda nowe zobowiązanie finansowe. Ponadto w przypadku opóźnienia płatności z naszej strony również zostaniemy o tym poinformowani.

Wejdź tutaj i pobierz swój raport BIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *